نوامبر 18th, 2017

برنامه های هفته بسیج در فریمان اعلام شد

234 عنوان برنامه در فریمان برگزار می شود

به مناسبت هفته بسیج

234 عنوان برنامه در فریمان برگزار می شود

به گزارش،خبر فریمان، حسین شمس فرمانده سپاه فریمان ظهر پنج شنبه در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد:حضرت امام خمینی(ره)فرمودند تنها عامل بازدارنده در کشور ما بسیج است.

فرمانده سپاه ناحیه فریمان در ادامه این جلسه ضمن تسلیت ایام و همدردی با بازماندگان زلزله کرمانشاه، اظهار کرد: بسیج رویه انقلابی است که طبق فرمایش مقام معظم رهبری:بسیج مایه اقتدار کشور است و آن چیزی که مایه اقتدار کشور است موجب بغض دشمن می شود و این افتخار ما است که حقیقتا موجب بغض دشمنان اسلام هستیم.

وی افزود:حضرت امام فرمودند:هرزمانی که دشمن از شما تعریف و تمجید کرد بدانید یک جایی به سمت دشمن خواسته یا نا خواسته گام برداشتید و اهداف دشمن را دارید دنبال می کنید.

فرمانده سپاه فریمان بیان داشت:بسیج دارای روحیه مقاومت و جهاد و استکبار ستیزی است اینکه جهاد و شهادت مایه اقتدار اسلام و کشور عزیز ما ایران است این برگرفته از روحیه و تفکر بسیجی است که حضرت امام خمینی (ره)نیز اشاره دارند در این موضوع،اگر در کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود،چشم طمع دشمنان از آن کشور دور خواهد شد.

وی در ادامه گفت:در بسیج شاخصه های مختلفی وجود دارد شاخصه هایی همچون توکل به خدا،توسل به اهل بیت،ولایت مداری و بصیرت و عمل به موقع ،بسیج نهادی است که گوش به فرمان ولایت است.

وی با بیان اینکه نظیرسازی بسیج دارای اهمیت بسیاری می باشد،که در حال مشابه سازی در کشور های دیگراست گفت:الگو برداری از بسیج در کشور عراق و نمونه دیگر نیز در سوریه وهمچنین حزب الله لبنان برگرفته و شکل گرفته از بسیج ما است و هرجایی که شما ورود پیدا کنید می بینید که بسیج نظیر سازی کرده است و افتخار بسیج این بوده است که الگوی مناسبی بوده برای کشور های دیگر.

وی خاطر نشان کرد:ما در بسیج دو محور عمده ای را داریم دنبال می کنیم ، یکی بسیج سازی و نکته دوم جامعه سازی است.

وی بسیج سازی را اینگونه تشریح کرد که ابتدا ایجاد ظرفیت سازمانی و ساختاری در قالب پایگاه های مقاومت بسیج است.دوم اینکه جذب و سازماندهی و دعوت از مردم و سوم بحث نظام آموزشی وتربیتی پایداروچهارمین موضوع آموزشهاو تربیتهای تخصصی در راستای ماموریتهای خاص خودش و آخرین موضوع در بسیج سازی ارتقاء و حفظ و به همگام بودن و بصیرت در بحث مسائل منطقه ای و فرا منطقه ای است.

وی محور جامعه سازی را در هفت عنوان بیان کرد:ابتدا در حوزه دفاعی که جنبه باز دارندگی بسیج است که ما اجازه ندهیم دشمن به مرزهای ما ورود داشته باشد،همچنین ذکر کرد شناخت بسیج نسبت به تهدیدات بصیرت بسیج نسبت به تهدیدات،عمل به موقع بسیج در مقابل تهدیدات و برچیدن بساط این تهدیدات و فتنه ها است که در بعد مسائل امنیتی بسیج گنجانده می شود.

موضوع دیگر کمک به نهادهای فرهنگی در بخشهای تخصصی که طرح صالحین را داریم ،که در تعلیم و تربیت بسیج دنبال می شود.در بحث جلو گیری از نفوذ دشمن،یکی از ماموریتهای بسیار مهم بسیج است که در قالب سیاسی گنجانده می شود.

موضوع اجتماعی نکته دیگری بود که وی در محور جامعه سازی بیان کرد و یکی از نکات مهم در بسیج راخدمت رسانی به مردم دانست.

در بحث مسئله اقتصادی نیز،تفکربسیج را کمک به اقتصاد کشوردانست و در راستای اقتصاد مقاومتی نیز گام های مفید و موثری برداشته است.

حسین شمس آخرین موضوع در محور جامعه سازی را ایجاد زیرساختها دانست که در راستای ماموریتها و کمک به عزیزان بسیجی است.

فرمانده سپاه فریمان اظهار کرد:ما در هفته بسیج قریب بر 234 عنوان برنامه را داریم که در غالب 5 کمیته برنامه ریزی شده است که ان شاءالله در هفته بسیج در ناحیه مقاومت و حوزه ها،کانونها و پایگاه های مقامت اجرا خواهد شد و هدف اصلی ما در تمام این برنامه ها تاکید بر خدمات اجتماعی و خدمت رسانی به مردم است.

سرهنگ پاسدار حسین شمس به برخی از برنامه ها اشاره و خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه های اقتصادی،کارگاه آموزش گلخانه ای،میز مشاوره شغلی،اردوهای جهادی،کارگاه سبک زندگی اسلامی،کارگاه ازدواج آسان،کلاسهای امدادونجات،یادواره شهداء،تقدیراز بسیجیان پیش کسوت،نشست روشنگری،محفل انس با قران،میز فروش کتاب واکران فیلمهای مختلف دفاع مقدس برخی از این برنامه ها است.

وی همچنین ادامه داد: یکی از برنامه های ما دیدارفرمانده هان و مدیران بسیج با امام جمعه عزیز است که از فرمایشات ایشان بهره کافی را ببریم وهمچنین دیدار و سرکشی از خانواده های معظم شهداء و ایثارگر را خواهیم داشت و همچنین قبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا و چندین پایگاه را افتتاح خواهیم کرد و شاخص برنامه هفته بسیج صبحگاه مشترک در پنجم آذر ماه سالروز بسیج مستضعفین است که بسیجیان ما حضور پیدا خواهند کرد.

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *