ژوئن 11th, 2017

تهجّد و بیداری در شب‌های رمضان، مقدمه بیداری امّت اسلامی است

استاد حوزه علیمه فریمان گفت: تهجّد و بیداری در شب‌های رمضان، مقدمه بیداری امّت اسلامی و راهکار تغییر سرنوشت ملت‌های مظلوم جهان است.

حجت الاسلام علی داورصفت در گفتگو با خبرفریمان اظهارکرد: ماه رمضان ماه پاک‌سازی جسم و جان، بازگشت به ایمان و اخلاق، دوری از شیطان و قرار گرفتن در زیر آبشار معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) است.

حجت الاسلام داورصفت افزود: ماه پربرکت رمضان، یکی از فرصت‌های ارزشمند و نعمت‌های بزرگ خدایی است که بر اساس حکمت و تدبیر الهی تشریع شده و در اختیار جوامع انسانی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در این ماه نسیم برکت، رحمت و مغفرت پروردگار بر روح و جان آدمیان می‌وزد و بهار عبادت، ایمان و اخلاق آغاز می‌شود.

استاد حوزه علمیه فریمان در ادامه با توصیه به افراد برای انس بیشتر با قرآن کریم و بهره‌گیری از معارف قرآنی در این ماه اظهارکرد: نزول قرآن کریم در لیلة القدر و تأکید پشوایان اسلام بر تلاوت قرآن و قرائت سوره‌های خاص مثل سوره شریفه قدر در هنگام سحر و افطار، پیام‌های عمیق و پرمعنی در بر دارد.

وی با بیان این ماه رمضان نقش یک اردوگاه تربیتی بزرگ و آموزشگاه بین‌المللی را ایفا می‌کند و مؤسس و مربی این اردوگاه آسمانی خداوند متعال است؛ ادامه‌داد: در این اردوگاه آسمانی سبک زندگی اسلامی تدریس و تمرین می‌شود که البته نقش عالمان دین و مبلّغان دینی در این اردوگاه معنوی بی‌بدیل و حیات‌آفرین است.

حجت الاسلام داورصفت خاطرنشان کرد: مبلّغان اسلام با انگیزه الهی، اخلاص و تلاش پا در این اردوگاه آسمانی می‌گذارند و زمینة پرورش انسان‌هایی طراز مکتب و شایسته نام مؤمن و متّقی را فراهم می‌آورند.

وی تصریح کرد: ماه رمضان فرصتی مناسب برای خداشناسی، دین شناسی و در نهایت خودسازی و بستری برای رشد ایمان و اخلاق فردی و اجتماعی محسوب می‌شود.

استاد حوزه علیمه فریمان با بیان این که روزه‌داران و مومنان در عید فطر به فطرت الهی خویش باز می‌گردند، اظهارداشت: اگر ماه رمضان با شرایط الهی آن برگزار شود زمینه تولّدی نوین و تحوّلی بنیادین در افراد و جوامع اسلامی را فراهم می سازد و امت اسلامی و از جسم و جانی سالم برخوردار و آماده پیکار در راه حق و عدالت می‌شود.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که در هر شب از شب‌های ماه مبارک رمضان، خدای متعال یک میلیون نفر از آتش جهنم آزاد می‌کند، اظهارکرد: بدبخت و شقی کسی است که در ماه رمضان آمرزیده نشود و نتواند مورد رحمت واسعه خدا قرار گیرد.

وی همچنین گفت: ما مثل یک شمعی هستیم که عمرمان به سرعت می‌گذرد و تمام می‌شود؛ اگر عمر ما در راه خدا و امام زمان(عج) مصرف شد رستگار شده‌ایم و گرنه به بیراهه رفته‌ایم.

این استاد رسانه تبلیغات اسلامی با بیان این که روزه‌داری، حضور در میدان جهاد اکبر است و بدون جهاد اکبر، موفقیت در جهاد اصغر امکان‌پذیر نیست؛ تصریح کرد: روزه الفبای خودسازی و آزادگی از زنجیر بردگی است و بدون خودسازی، اصلاحات اجتماعی و انقلاب جهانی تحقق‌ نمی‌پذیرد.

حجت لاسلام داورصفت در پایان گفت: روزه داری، جنگ و جهاد با دشمن درونی است و تهجّد و بیداری در شب‌های رمضان، مقدمه بیداری امّت اسلامی و راهکار تغییر سرنوشت ملت‌های مظلوم جهان است و اکنون همه می دانند، روز قدس میعادگاه بیداری اسلامی و کانون دفاع از مظلومان جهان است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *