مارس 7th, 2018

دومین یادواره شهدای حوزه و دانشگاه در فریمان برگزار شد

روحیه شهادت طلبی ملت ایران را به قدرت و پیشرفت رسانده و ابرقدرتها را به زانو درآورده است

به گزارش خبرفریمان:دومین یادواره شهدای طلبه و دانشجوی شهرستان فریمان امروز با حضورفرمانده هان نظامی و انتظامی  و مسئولان شهرستان و سخنرانی سردارمحمد رضا نقدی معاونت فرهنگی سپاه پاسداران  برگزار شد.

شهرستان فریمان، هفت شهید دانشجو دارد که شاخص‌ترین آن‌ها سردار شهید مدافع حرم رضا بخشی و حاجی حسنی کارگر است و همچنین این شهرستان ۱۳ شهید حوزه دارد که شاخص‌ترین آن‌ها شهید مرتضی مطهری است.

مراسم با قرائت کلام الله مجید توسط آقای حاجی حسنی کارگر برادر بزرگوار شهید شروع شد.

پس از قرائت قران و اجرای سرود با شکوه ملی،عرض خیر مقدم توسط امام جمعه فریمان حجت الاسلام محمد حسین ایزدی انجام شد.

حجت الاسلام ایزدی گفت:ارزش انسانها بر نوع تاثیر یا عدم تاثیر آنها بر دیگران است.

وی گفت:حوزه و دانشگاه می توانند تاثیر زیادی در جامعه داشته باشند،علم حوزه اگر همراه با تهذیب نباشد کارساز جامعه نخواهد بود.

وی بیان داشت:رمز موفیت انسانها در ارتباط با خداوند تبارک و تعالی است،وقتی این ارتباط باشد دانشجو های ما همچون شهید چمران خواهند شد و حوزوی های ما همچون شهید مطهری و این اتفاق تنهابا ارتباط عمیق با خدا بوجود خواهد امد.

مراسم با سخنرانی سردار محمد رضا نقدی مهمان ویژه برنامه ادامه پیدا کرد.

سردار نقدی در سخنان خودگفت:همه عزت و عظمتمان وپیشرفتی که در کشورمان اتفاق افتاده است را مدیون شهدا هستیم،خداوند متعال بالا ترین درجه را برای شهید قرار داده است.

وی گفت : هر کار و عمل خوبی در این دنیا که انجام دهیم عمل بهتری از آن نیز وجود دارد که بالاتر باشد،غیر از شهادت که بالاترین عمل در راه رسیدن به خدا است و همچنین هر بنده ای که وارد بهشت می شود دوست ندارد مجدد به زمین برگردد حتی اگر تمام این ملک را به نامش بزنند، مگر شهدا آن هم به خاطر اینکه دوباره بتوانند جان خود را در راه خدا فدا کنند،جایگاه و مقام شهدا در بهشت اینگونه است.

محمد رضا نقدی گفت:آزادی هر انسانی در گرو بندگی خداست،خداوند متعال نمی پذیرد که انسانها در بندگی انسان دیگر برود و از فرد دیگری امر و نهی بشنود،اگر پدر و مادرمان و ولایت را اطاعت می کنیم چون خدا فرموده است،اطاعت پیامبر و امام و ولایت در راه اطاعت از خداوند متعال است،خدا اجازه نمی دهد ما از یک حاکم ظالم  یا زور گو یا کسی که پولش بیشتر است اطاعت کنیم.

سردار نقدی افزود:اگر میخواهیم به ریسمان الهی برسیم طبق دستور آیه الکرسی راهش کفر به طاغوت و اطاعت نکردن از زورگوها و ظالمان است،این وعده قران است که اگر خدا ما را یاری کند هیچکس نمی تواند بر ما غلبه کند،شرط آن هم این است که ما با شهادت طلبی و نداشتن ترس از دشمن ،خدا را یاری کنیم.

وی افزود:روحیه شهادت طلبی است که ملت ما را به قدرت رسانده و باعث پیشرفت ما شده است و ابرقدرتها را به زانو در آورده ،ما آمده ایم به مکتب شهدا تا از مکتبشان درس بگیریم،ملتی که شهادت طلب باشد کمتر خطر به سمتش می آید چون دشمن از او خواهد ترسید.

سردار نقدی بیان داشت:آمریکا و اسراییل در کشورهای دور تادور ایران نفوذ کرده اند و هرکاری که دلشان میخواهد انجام میدهند،اما به جمهوری اسلامی نگاه چپ هم نمی توانند بکنند، آن هم به علت داشتن روحیه شهادت طلبانه و ولایت پذیری و ولایت مداری که نتیجه آن وحدت است.

سردار محمد رضا نقدی گفت: 270 شبکه های رادیو تلویزیونی علیه ایران با زبان فارسی در حال تبلیغات است که در دل مردم ایران ترس بیاندازند و در واقعیت بارها از ملت ایران شکست خورده اند اما در تبلیغات خود جنگ رسانه ای و روانی راه انداخته اند که گویا ملت ایران در حال شکست است و خیلی ها باور میکنند و به این شایعات گوش می دهتد.
وی افزود:رهبر ما در این چند سال اخیر بارها گفته است که صهیونیستها به زودی از بین خواهند رفت و در همین ملاقاتی که با وزیر اوقاف سوریه داشتند صریحا فرمودند:به زودی شما در آنجا(قدس) نماز خواهید خواند،صهیونیستها پیروزی های ایران در سوریه،لبنان و عراق و جاهای دیگر را می بینند،واقعیت پیروزی های مسلسل وار جمهوری اسلامی است ولی در فضای مجازی بیان میکنند ما در حال نابود شدن هستیم،که اینطور نیست،باید ایستاد و مقاومت کرد.

سردار نقدی گفت:رهبر معظم ما فرمودند:مسیر،مسیر مقاومت است،پیروزی های بیشتر در پیش است،پیروزی بزرگ جهان اسلام بر طاغوتهای دنیا در پیش است و یک شرط دارد و آن هم مقاومت و ایستادگی در راه شهدا است،مسیر سازش مسیر نتیجه بخشی نیست آزمایشش را در برجام دیدیم که دشمن جرئت بیشتری پیدا کرد،اگر قبلا هر چند ماه یک مرتبه مصوبه علیه ایران انجام می دادند اکنون هر هفته این کار را انجام می دهند.

وی در پایان گفت:هزینه نرمش وسازش خیلی بیشتر از مقاومت است،درست است که در مقاومت  فرزندان ما شهید می شوند اما در سازش عزت و سربلندی ما را می گیرند و خفت را به ما میدهند و هیچ دست آورد مهمی هم در آن نخواهد بود،ما در این مجلس جمع شده ایم که همه باهم با شهدا عهد ببندیم که ای  شهدا ما تا آخرین نفس و آخرین نفر و آخرین قطره خون در راه شما خواهیم ماند.

در مراسم یادواره شهدای امروز اجرای سرود توسط گروه سرود مدرسه 13آبان و مداحی توسط  کربلایی میلاد احمدی نیز اجرا شد و پایان بخش برنامه ها نیز تجلیل از خانواده معظم شهدا توسط سردار نقدی و مسئولین شهرستان و فرمانده هان نظامی و انتظامی و امام جمعه شهرستان بود.

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *