آوریل 6th, 2018

دیر کرد گرفتن بانکها کار غیر اسلامی است

مشکلی که امروز تمام مراجع ما اشاره میکنند به بانکها سود و جریمه و دیرکردی که میگیرند است،همه بانکها این کار را انجام میدهندو این کار غیر اسلامی است که در جامعه ما در حال ارتکاب است

به گزارش خبر فریمان:حجت الاسلام مصطفی محدثیان امام جمعه موقت فریمان در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: در بیست وپنجم ماه رجب شهادت امام هفتم امام موسی کاظم(ع) را در پیش رو داریم که این شهادت را به عموم شیعیان تسلیت عرض می نمایم،امام کاظم (ع) یکی از مسائلی را که مدام تاکید داشتند،مسئله محاسبه نفس است،ایشان میفرمایند:خوب است که انسان پیش از خواب نفس خود را محاسبه کند و از نفس خودش حساب بکشد.

حجت الاسلام محدثیان گفت:مقام معظم رهبری امسال را به نام حمایت از کالای ایرانی معرفی کردند،بحث حمایت از کالای ایرانی شعار نیست بلکه یک فریضه  و یک واجب الهی است.

وی گفت: تقریبا می شود بیان کرد همه کشور های عالم غصه دارند که رهبری مثل رهبر ایران اسلامی ندارند وما نیز اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری گوش و پیروی کردیم یک جامعه سر افراز و سربلند و پویا خواهیم داشت و اما اگر راه دیگری را رفتیم هم خودمان و هم دیگران را از آرمانهای پیروزی دور کرده ایم.

حجت الاسلام محدثیان گفت:دولت جمهوری اسلامی ایران وظیفه دارد که نسبت به انجام این فریضه الهی تلاش کند و به مردم و استعدادهای ملی و به داخل خود کشور نگاه کند، در این مورد مقام معظم رهبری بار ها  توصیه کردند نگاه به داخل و از این استعدادها باید استفاده کنیم،بیگانه پرست نباشیم.

وی افزود:ما الحمدلله مردم خوب و با استعدادی داریم،گاهی شنیده می شود به نبوغ استعدادهای درخشان توجه نمی شود و متاسفانه آن فکر و ایده به خارج از مرزهای جمهوری اسلامی کشیده می شود،که این کار جفا در حق آن فرد است و دین بزرگی به گردن ما می باشد، پس نگاه دولت به استعدادهای داخل و به نبوغ فردی و اجتماعی مردم باشد.

وی حمایت از تولید کنندگان را وظیفه دیگر دولت دانست و خاطر نشان کرد:باید از تولید کننده ها در کشور هم حمایت شود هم نظارت کافی بر کارش باشد،حمایت،نظارت هم لازم دارد، اگر در همین شهرستان خودمان این کار انجام شود ما اینقدر جوان بیکار در سطح شهرستان نخواهیم داشت.

محدثیان گفت:منظور از دولت از رییس جمهور گرفته تا استاندار و فرماندار و بخش دار و همه در نهادهای مختلف وظیفه دارند تقویت کنند،یکی از وظایف تقویت روستا ها است،توجه به روستاها و ایجاد اشتغال در روستاها باعث میشود هم آنجا آباد شود و هم جوانان ما مهاجرت به شهر نداشته باشند هم مردم از نظراقتصادی تامین می شود و هم یک شادابی عمومی ما در جامعه ایجاد کردیم، اگر کار باشد پول باشد معنویت باشد آن جامعه شاداب خواهد بود اما اگر شعار بدهیم شادابی ولی عمل نباشد،با جیب خالی،شادابی معنا ندارد.

امام جمعه موقت فریمان گفت: مسئله بعدی این است که ما باید به تولید کننده های کوچک و متوسط هم توجه کنیم،اینها نیز باید تقویت شوند که این تولید کننده ها خیلی در محیط های مختلف تاثیر گذارند،اگر قرار باشد به تولید کننده های کوچک و متوسط وام داده شود با سودهای کلان،آن تولید کننده دیگر توانایی این را نخواهد داشت که جامعه و خانواده خود را نجات دهد،مشکلی که امروز تمام مراجع ما اشاره میکنند به بانکها سود و جریمه و دیرکردی که می گیرند است،همه بانکها این کار را انجام میدهندو این کار غیر اسلامی است که در جامعه ما در حال ارتکاب است.

وی گفت: مردم از باند و باند بازی و پارتی بازی بیزارند مگر امکانات جامعه فقط برای آقا زاده است؟ مگر امکانات برای یک عده ای هست که مسئولیتی دارند و برای فرزندان آنها است؟ این امکانات برای تمام شهروندان است اگر قرار است فرزند فلان مسئول کار داشته باشد،چرا فرزند یک کشاورز باید بیکار باشد؟ یک نفر با پولهای کلان به مسافرت می رود،یکی با جیب خالی توان اداره یک خانواده را ندارد،مردم از اینها ناراحتند،باید به این مسائل رسیدگی شود،قوه قضاییه باید به این مسائل رسیدگی کند،به ملت گزارش بدهند و قاطع برخورد کنند،این انتظار رهبری و انتظار مردم است.

حجت الاسلام محدثیان بیان کرد: در بحث حمایت از کالای ایرانی،یک بخش از آن برمی گردد به جلو گیری از قاچاق، قاچاقی که در جامعه دارد صورت می گیرد و جامعه را دچار مشکل کرده است،به عنوان مثال اگر قاچاق البسه در جامعه زیاد باشد این تولید کننده داخلی دیگر توان تولید ندارد چون آن جنسی که تولید کرده است به فروش نرسیده است، باید جلو قاچاق گرفته شود و این در دست دولت و قوه قضاییه است که مانع این کار شوند و مراقبت کنند.

مصطفی محدثیان گفت: مسئله بعدی کاهش واردات غیر ضروری است، چرا ما باید هر کالایی را وارد کنیم و پول مردم و بیت المال را در جیب کشور های بیگانه و بعضی وقتها دشمن بدهیم و باعث تقویت آنها شویم،ما وقتی می توانیم در ساخت موشک و دقت آن که در جهان بی نظیر است موفق باشیم در همه مباحث نیز اگر نگاه به درون باشد موفق خواهیم بود.

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *