جولای 14th, 2017

سند 2030 بعد از بیانات رهبری لغو شد/ ضرورت برخورد جدی با قاتل «آتنا»

وزیر آموزش و پرورش گفت: سند ۲۰۳۰ بعد از بیانات مقام معظم رهبری از دستور کار خارج شده است و ملاک عمل ما سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرفریمان به نقل از صبح توس، فخرالدین دانش‌آشتیانی در حاشیه نشست مشترک معاونان و روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع خبرنگاران به تلاش های مغرضانه برخی افراد برای تخریب جایگاه تعلیم و تربیت اشاره کرد وگفت: بر خلاف ادعای جهت دار برخی افراد، دستگاه تعلیم و تربیت خود را مقید به ترویج فرهنگ ایرانی، اسلامی در چارچوب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و اسناد بالادستی نظام می داند.

وی با اشاره به برنامه‌های سند 2030 خاطرنشان کرد: این سند بعد از بیانات مقام معظم رهبری لغو شد اما برخی با پیش گرفتن موارد آن در صدد تخریب این وزارتخانه هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ملاک عمل ما سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و هر چیزی که مغایر با آن باشد جایگاهی در نظام آموزش و پرورش ندارد.

دانش آشتیانی تاکید کرد: تمام فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش با اعتقادات بالا کار می‌کنند و اینگونه سخنان ظلم به فرهنگیان است

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خبر قتل “آتنا اصلانی” دانش‌آموز دبستانی اردبیلی آن را واقعه ای تلخ و تاسف‌انگیز بر شمرد و تاکید کرد: در جهت جلوگیری از تکرار موارد این چنینی باید با قاتل آتنا برخورد جدی شود.

وی در پایان با اشاره به گسترش خشونت در جامعه اظهار داشت: متاسفانه در بحث پیشگیری در نظام تعلیم و تربیت دو ارتباط مکانیکی و ارگانیکی وجود دارد که می طلبد با کمک همدیگر در جهت خروج از ارتباط مکانیکی خشک و اجرای هماهنگ ارتباط ارگانیکی قدم بردارند.

انتهای پیام/ن

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *