دسامبر 19th, 2017

سنگ بست محوطه غنی از ارزش های تاریخی

دکتر عمرانی رییس پژوهشکده باستانشانسی سنگ بست را محوطه غنی از ارزش های تاریخی و باستانی دانست که می تواند مکان مناسبی جهت پژوهش و کاوش باشد

به گزارش خبرفریمان :امروز سه شنبه ۲۸ آذر ماه جمعی از مدیران سازمان میراث فرهنگی کشور و استان شامل مهندس شادمهر معاون اداری مالی پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور،دکتر قلی نژاد معاون فناوری پژوهشگاه،دکتر عمرانی رئیس پژوهشکده باستانشناسی پژوهشگاه و رکنی رئیس موزه بزرگ خراسان از محوطه های تاریخی سنگ بست و فرهادگرد فریمان بازدید کردند.

در این بازدید دکتر حسن گیاهی رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فریمان ضمن تشریح سابقه تاریخی منطقه و اقدمات انجام شده جهت حفاظت و احیا محوطه های شهرستان،خواستار انجام کاوش های باستانشناسی در این دو محوطه ارزشمند شد.

در این بازدید دکتر عمرانی رییس پژوهشکده باستانشانسی سنگ بست را محوطه غنی از ارزش های تاریخی و باستانی دانست که می تواند مکان مناسبی جهت پژوهش و کاوش باشد.

وی افزود آثار تاریخی روستاها می تواند سهم زیادی در توسعه روستایی داشته باشد.این مقام مسئول تپه فرهادگرد را گنجینه ای خواند که می تواند اطلاعات بسیار مفیدی از تاریخ،فرهنگ،معماری و سبک زندگی مردم منطقه از هزاره سوم پیش از میلاد تا صفویه بدست دهد.

گفتنی است در بازدید فرهادگرد، درخواست شورا اسلامی شهر فرهادگرد جهت مطالعات باستانشناسی از سوی محمدی رئیس شورای این شهر به رییس پژوهشکده ارائه شد.

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *