فتنه جدید

از بین بردن فضای همدلی بین مردم به بهانه‌ها و با حاشیه‌های بی‌اهمیت سیاسی، توهین و نیش و کنایه به نهادهای انقلابی و عدم موضع گیری عزتمندانه و مقتدرانه در مسائل بین المللی از بدترین اقدامات قابل تصور در این مقطع زمانی است.

نگاهی گذرا به فضای گفتاری مسئولان که عمدتا دولتی‌ها هستند، نشان می دهد که رفتارهای انتخابات به بعد انتخابات منتقل‌شده است.
قصد واکاوی انتخابات ریاست جمهوری را ندارم اما نکات مهمی وجود دارد که نشان از سلسله مراتب توهین و حمله به ارکان نظام را دارد.
طبیعی است که در بازه تبلیغات انتخاباتی شاهد تنش ها و مشاجرات و چالش‌هایی از جنس مختلف باشیم. اما نکته‌ای که باید متذکر بود، اینست که شما درون نظام هستید و برای اهداف خرد، نقش اپوزیسیون نظام را بازی نکنید. چه در حین انتخابات و چه بعد از انتخابات مواضعی را شاهد هستیم که اگر گوینده اش را از آن سخنان حذف کنیم، تنها احتمالی که نمیشه داد اینست که این سخنان برای رییس جمهور حال و منتخب است. اتفاقات خوبی در این ایام افتاده اما رفتارها بویی از این اتفاقات خوب نبرده است.
انتخابات، روز قدس و مشارکت عظیم مردم، عملیات بی نظیر موشکی سپاه. در شرایطی که کشور بیشترین نیاز به وحدت و روحیه جهادی برای ساختن کشور دارد، شاهد سخنانی هستیم که جناب روحانی ارکان مهم کشور را هدف گیری می‌کند.

عملکرد فرد یا مجموعه ای بطور کامل مبری از اشکال نیست و نقد در این جا اهمیت می یابد؛ اما جاری شدن سخنانی از لسان فردی خاص که بیشتر وجه کنایه و توهین‌اش نمایان است تا وجوه دیگر قابل تامل است.

این فضای گفتمانی در شرایطی در حال وقوع است که مزیت‌های شعاری رییس جمهور منتخب تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. برای منحرف کردن اذهان از اتفاقاتی نظیر: تصویب ابرتحریم‌های جدید، مواضع و رفتارهای امریکا، بی احترامی فرانسه نسبت به ملت ایران در سفر وزیر امور خارجه و حمایت از منافقین، اوضاع نابسامان اقتصاد و تعطیلی مکرر بنگاه‌های تولیدی، بیکاری و نارضایتی مردم از وضعیت معیشت و غیره مسائل حاشیه‌ای پررنگ می‌شود.

همان طور که بارها رهبر معظم انقلاب تاکید بر ساخت درونی کشور داشتند، تنها مسیر موفقیت دولت اهتمام ویژه به این امر است. رسیدن به این امر نیز مستلزم هم افزایی و کمک ارکان مهم کشور است. از بین بردن فضای همدلی بین مردم به بهانه‌ها و با حاشیه‌های بی‌اهمیت سیاسی، توهین و نیش و کنایه به نهادهای انقلابی و عدم موضع گیری عزتمندانه و مقتدرانه در مسائل بین المللی از بدترین اقدامات قابل تصور در این مقطع زمانی است.

نویسنده: محمد علیزاده

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *