جولای 11th, 2017

مردم و سازمان‌ها در مصرف آب صرفه جویی کنند

مدیر امور آبفای فریمان گفت: در صورتی که شهروندان و نیز سازمان‌ها و ادارات، کمی در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، با کمترین مشکل کمبود آب در تابستان مواجه خواهیم بود.

محمد بیدار، مدیر امور آبفای فریمان در گفتگو با خبرفریمان ضمن توصیه شهروندان به صرفه‌جویی در مصرف آب، اظهارکرد: کمبود آب و افزایش تقاضا برای تامین به موقع و مناسب آن و از طرفی عدم امکان تامین بیشتر آب در فصل تابستان به علت خشکسالی، افت سفره‌های آب زیرزمینی، زنگ خطر کمبود آب به صدا درآمده که با صرفه‌جویی در مصرف آب می توان از بروز بحران آب جلوگیری‌کرد.

بیدار افزود: با توجه به افزایش گرما و فصل پر مصرف سال، شهرداری‌ها یکی از سازمانهایی هستند که با مدیریت مصرف آب فضای سبز، می‌توانند کمک بزرگی در جهت صرفه جویی در مصرف آب و تامین آب داشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد: در صورتی که شهروندان و نیز سازمان‌ها و ادارات، کمی در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، با کمترین مشکل کمبود آب در تابستان مواجه خواهیم بود.

بیدار در پایان با بیان این که اجرای طرح خوداظهاری قرائت کنتور، پتانسیل بالقوه‌ای در جهت مدیریت و کاهش مصرف آب است؛ خاطر نشان کرد: در این طرح که به طور خاص در شهر فریمان اجرا شده، مشترکین با ارسال شماره کارکرد کنتور از طریق گوشی همراه و یا رایانه به سامانه تعیین شده ضمن اطلاع از میزان و بهای آب مصرفی، می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز به صورت لحظه‌ای نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *