جولای 12th, 2017

مصون سازی یک هزار و 700 قلاده سگ علیه بیماری هاری در فریمان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فریمان گفت: در سال جاری 1 هزار و 700 قلاده سگ صاحب‌دار علیه بیماری هاری درسطح شهرستان فریمان واکسینه شده اند.

محمد احمدی، رییس شبکه دامپزشکی فریمان در گفتگو با خبرفریمان اظهارکرد: هرساله مصون‌سازی سگ‌های صاحب‌دار در سطح شهرستان فریمان علیه بیماری خطرناک و مشترک هاری انجام می‌شود و تمامی سگ‌های گله و نگهبان علیه بیماری هاری واکسینه می شوند.

احمدی با بیان این که تا کنون یک هزار و 700 قلاده سگ علیه بیماری هاری در فریمان واکسینه شده‌اند، افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری نزدیک به 4 هزار قلاده سگ در حدود 300 واحد روستایی و صنعتی در سطح شهرستان فریمان علیه این بیماری واکسینه شوند که معادل جمعیت سگ‌های صاحب‌دار می باشد.

وی افزود: واکسن هاری در سگ به مدت یک سال ایمنی ایجاد می‌کند، بنابراین هر ساله واکسیناسیون باید تکرار شود و از آنجایی که بیماری هاری یک بیماری مشترک و خطرناک برای انسان می باشد، از صاحبان سگ‌های گله و نگهبان انتظار می‌رود حداکثر همکاری را در این زمینه داشته باشند تا سگ‌های واکسینه شده در مواجه با مخازن بیماری در حیات وحش از جمله روباه، گرگ و شغال دارای حداقل ایمنی باشند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *