جولای 12th, 2017

مهم‌ترین دلیل بی‌حجابی فاصله گرفتن از دستورات حیات‌بخش اسلام است

امام جمعه فریمان مهم‌ترین دلیل بی‌حجابی را فاصله گرفتن از دستورات حیات‌بخش اسلام دانست و اظهارداشت: قطعا هرچه جامعه ما به طرف حجاب و پوشش گام‌های بهتری بردارد، آرامش و سلامت بیشتری نیز خواهد داشت.

حجت الاسلام محمدحسین ایزدی یزدان‌آباد در گفتگو با خبرفریمان اظهارکرد: یکی از مسائل ضروری دین که در قرآن‌کریم نیز با صراحت به آن اشاره‌شده، مسئله حجاب است که نقشی بسیار ارزنده در سلامت خانواده و اجتماع دارد.

امام جمعه فریمان با بیان یان که حجاب به معنای پوشاندن خود از نگاه و توجه نامحرم است، خاطرنشان کرد: حجاب باید در گفتار و رفتار هم رعایت ‌شود و نوع گفتارها به گونه‌ای باشد که به تعبیر قرآن، بیماردلان را به طمع نیندازد.

حجت الاسلام ایزدی افزود: مقایسه حجاب و عفاف همچون هسته و پوسته است، به این معنا که حجاب شامل پوشش ظاهری است و این پوشش ظاهری نشانه‌ای از سلامت هسته که عفاف است، می‌باشد.

وی تصریح کرد: قطعا حجاب ویژه بانوان نیست، بلکه آقایان نیز باید از جلب توجه نامحرم خود را حفظ نمایند و آنان نیز مواظبت داشته باشند و یکی از ابعاد حجاب و مردان چشم‌پوشی از نامحرمان به شمار می‌آید.

امام جمعه فریمان در ادامه خاطرنشان کرد: بی‌شک آقایان به عنوان پدر یا همسر و یا حتی برادر می‌توانند نقش ارزنده‌ای در گسترش حجاب داشته باشند و فرزندان و اهل خانواده را به گونه‌ای زیبا از پیامدهای بدحجابی آگاه نموده و آنان را ترغیب و تشویق به حجاب بهتر بنمایند.

حجت الاسلام ایزدی با یادآوری نقش تاثیرگذار مادران در اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب اظهارکرد: مادران بهتر می‌توانند هنرمندانه فرزندان‌شان را از دوران کودکی با حجاب آشنا نموده و در تکرار عملی این درس زیبا نقشی بسیار مهم را ایفا نمایند و الگویی موثرتر از مادران مهربانی که همواره خواهان صحت و سلامت جسم و روح فرزندان‌شان هستند، یافت نمی‌شود.

حجت الاسلام ایزدی تصریح کرد: ازآن‌جا که حجاب مصونیت است نه محدودیت، قطعا جوانان عزیز نیاز بیشتری به این تحفظ در مقایسه با سالخوردگان گرامی دارند لچرا که دقتی که اسلام در توجه به جوانان دارد نسبت به افراد سالخورده و مسن ندارد.

وی با تاکید بر این که حجاب برای بانوان محدودیت‌آور نیست، یادآورشد: حجاب یکی از عوامل موفقیت بانوان در مجامع علمی و اجتماعی نیز هست، چرا که آنان را از خطرات و آسیب‌های اجتماعی مصون می‌دارد.

امام جمعه فریمان مهم‌ترین دلیل بی‌حجابی را فاصله گرفتن از دستورات حیات‌بخش اسلام دانست و اظهارداشت: قطعا هرچه جامعه ما به طرف حجاب و پوشش گام‌های بهتری بردارد، آرامش و سلامت بیشتری نیز خواهد داشت و اگر خدای‌نکرده روزی از مبانی اسلامی همچون حجاب فاصله گرفتیم باید پذیرای افزایش آسیب‌های اجتماعی از جمله شاهد افزایش افسار گریخته آمار طلاق نیز باشیم.

وی با تاکید بر نقش مهم مسئولان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خاطر نشان کرد: نتیجه انجام بایدها و نبایدها، داشتن زندگی شیرین و اجتماعی به دور از آسیب‌ها است که باید در این زمینه همگان نقشی جدی داشته باشند؛ به ویژه در کنار والدین، مسئولان نهادهای فرهنگی و دولت نیز نقشی بسیار ارزنده و تاثیرگذار دارند چرا که طبق فرمایش امام علی(ع) مردم فرهنگ را از دولت‌مردان بیش از والدین فرا می‌گیرند.

امام جمعه فریمان در پایان تصریح کرد: برکسی پوشیده نیست مهم‌ترین عاملی که توانست این نظام مقدس را در برابر هجمه‌های نظامی و تحریم‌های اقتصادی حفظ کند باورها و اعتقادات دینی مردم بود نه داشتن جنگ‌افزارهای نظامی، از این رو امروز دشمن سعی دارد با گسترش بدحجابی و سست کردن بنیاد خانواده‌ها اعتقادات دینی را تضعیف نموده و با مشغول ساختن جوانان به لذت‌های سرابی و زودگذر آنان را از پرداختن به مسائل اصلی و عقیدتی بازدارد و با القا فرهنگ پوچ غربی اهداف شوم خودش را تحقق بخشد که هوشیاری بیش از پیش همه ما را می‌طلبد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *