آگوست 9th, 2017

نخستین عمل لاپاراسکوپی در بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان انجام شد

رئیس بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان از تجهیز این بیمارستان به دستگاه لاپاراسکوپی و انجام نخستین عمل جراحی با این دستگاه خبر داد.

جواد رضوانی در گفتگو با خبرفریمان اظهارکرد: روز گذشته نخستین عمل جراحی با دستگاه لاپاراسکوپی توسط متخصصان جراحی این بیمارستان، یگانه و دکتر اشرف‌زاده بر روی دو بیمارخانم با سن‌های 30 و 49 انجام شد که هر عمل حدود 15 الی20 دقیقه زمان برد.

رضوانی با بیان این که این دستگاه با هزینه ای بالغ بر 2میلیارد و 100میلیون ریال خریداری شده، ادامه‌داد: تهیه این دستگاه و استفاده از آن تحول بزرگی در سهولت انجام اعمال جراحی و کاهش عوارض ایجاد خواهدکرد.

رئیس بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان توضیح داد: لاپاراسکوپی یا پهلوبینی نوعی تکنیک برای درون بینی شکم، حفره صفاق و لگن است و اعمال جراحی همچون برداشتن کیسه صفرا، آپاندیسیت، کانسرهای معده، روده و کیست‌های تخم‌دان توسط این دستگاه انجام می‌شود که برش کم و دید بهتر فضای داخل شکم، ترخیص زودتر و درد کمتر از مزیت‌های این روش است.

رضوانی اظهار امیدواری کرد: با راه‌اندازی این دستگاه قدم مثبتی در ارتقای سطح خدمت‌رسانی حوزه درمان به مردم شریف شهرستان فریمان برداشته‌شد و از سرگردانی بیماران و مراجعه به شهرهای دیگر جلوگیری گردید.

وی در پایان از کمک‌های دکتر بحرینی معاون توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پاینده مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

  • photo_2017-10-07_09-53-59
  • photo_2017-10-07_09-54-07
  • عمل1
  • نخستین عمل لاپاراسکوپی در بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان انجام شد

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *