مارس 20th, 2018

نکات ایمنی قبل از سفر برای منزل

با جدی گرفتن توصیه‌های پلیس در راستای پیشگیری از سرقت منزل خود جلوگیری کنید

به گزارش خبرفریمان،سرهنگ ستاد علی اکبر قربانی فرمانده انتظامی شهرستان فریمان در گفتگو با خبرنگارخبرفریمان برای در امان ماندن منازل از سرقت در ایام تعطیلات نوروز گفت: سرقت از منزل یکی از مواردی است که در ایام عید شهروندان را تهدید می‌کند این در حالی است که آنها می‌توانند با جدی گرفتن توصیه‌های پلیس در راستای پیشگیری از سرقت منزل خود جلوگیری کنند از همین رو پلیس برای پیشگیری از سرقت منازل شهروندان توصیه‌هایی را ارائه می‌کند:
وی گفت:تا حد امکان از خالی‌ گذاشتن منزل خودداری کنید و با نصب چشمی روی در ورودی از غافلگیر شدن خود و اعضای خانواده ممانعت کنید.
سرهنگ قربانی بیان کرد:پیش از شناسایی کامل از ورود افرادی که به عنوان مامور ادارات مختلف و غیره به منزل‌تان مراجعه می‌کنند، ممانعت کنید.
قربانی گفت:هنگام خروج از منزل نسبت به اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های متوقف شده در نزدیک منزل خود بی‌تفاوت نباشید و در صورت مشاهده موارد مشکوک شماره و سایر مشخصات آنها را یادداشت کرده و به مرکز فورت‌های پلیسی 110 اطلاع دهید.
وی افزود:نخستین نکته در زمینه پیشگیری از سرقت این است که هنگام ساخت و ساز همان‌قدر که به زیبایی ساختمان اهمیت می‌دهید، به استحکام ایمنی آن نیز توجه کنید.
فرمانده انتظامی فریمان گفت:زمانی که خانه را ترک می‌کنید از بسته بودن همه راه‌های ورودی اعم از درها و پنجره‌ها اطمینان حاصل کنید،اگر تمایل دارید که پنجره‌ها را باز بگذارید حتما برای آنها حفاظ در نظر بگیرید،باور کنید که رعایت نکاتی بسیار ساده و بدیهی می‌تواند در پیشگیری از سرقت اموال‌مان به ما کمک کنند و تبهکاران را در رسیدن به اهداف‌شان ناکام بگذارد.
سرهنگ قربانی بیان داشت:روی دیوار حیاط منزل خود حفاظ مقاوم نصب کنید. حفاظ را طوری تعبیه کنید که اگر تیر چراغ‌برق، علمک گاز، درخت یا ماشینی در کنار آن قرار داشت، سارقان نتوانند از آنها برای ورود به ساختمان استفاده کنند.
وی گفت:هنگام اسباب‌کشی و انجام کارهای ساختمانی که به باز ماندن در منجر می‌شود، مراقب تردد افراد ناشناس باشید و همچنین از باز کردن در برای افرادی که با سایر واحدها کار دارند، خودداری کنید.
سرهنگ علی اکبرقربانی گفت:اگر در پارکینگ منزل به صورت کنترلی باز و بسته می‌شود، پس از خروج منتظر بمانید تا کاملا بسته شود،همه با هم از منزل خارج نشوید، خروج همزمان ساکنان و چندقفله کردن درها توجه سارقان را جلب می‌کند.
سرهنگ قربانی افزود:در صورت امکان از چراغ‌های دارای حسگر که با حرکت افراد روشن می‌شوند، استفاده کنید.
وی بیان داشت:اگر می‌خواهید به مسافرت بروید یا مجبورید چند روزی خانه را خالی بگذارید، وسایل برقی منزل خود از جمله سیستم‌های روشنایی و نیز وسایل صوتی و تصویری را به سیستم‌های دارای زمان‌بندی مجهز کنید. این سیستم‌ها با توجه به زمانی که روی آنها تنظیم کرده‌اید در طول شبانه‌روز وسایل برقی شما را به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می‌کنند.
وی افزود:از بستن پرده‌ها بپرهیزید. زیرا این کار در طول ساعات روز غیرطبیعی به نظر می‌رسد و نشانه این است که شما در منزل نیستید همچنین دوربین‌های حفاظتی در هر قسمتی از منزل نصب کنید و آن را به رایانه شخصی خود متصل کنید و حتی زمانی که در منزل نیستید فضای داخلی و محوطه بیرونی را کنترل کنید.
سرهنگ قربانی گفت: همسایه‌های امین می‌توانند زمانی که شما در منزل نیستید مراقب اوضاع باشند. با این حال مراقب باشید افراد ناشناس و غیرمطمئن را از برنامه سفر خود مطلع نکنید،بهتر است خط تلفن منزل خود را به شماره تلفن همراه‌تان انتقال دهید تا در صورت تماس دیگران با تلفن منزل‌تان آن را پاسخ داده و هرگونه سوء‌ظنی را نسبت به حضور نداشتن‌تان خنثی کنید.
علی اکبرقربانی در پایان گفت:در نهایت اگر وارد خانه شده و متوجه سرقت شدید، بدون اینکه به چیزی دست بزنید فورا با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس بگیرید.

برچسب‌ها,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *