ژوئن 13th, 2017

هشدار منابع‌طبیعی نسبت به وقوع آتش‌سوزی در مراتع فریمان

رئیس منابع طبیعی فریمان نسبت به افزایش دمای هوا و امکان وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مراتع شهرستان هشدار داد.

سیدکمال‌الدین حیدری‌منش در گفتگو با خبرفریمان نسبت به افزایش دمای هوا و امکان وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مراتع شهرستان هشدار داد و اظهارکرد: به دلیل رویش پوشش علفی وخشک شدن آن ها و آغاز وزش بادهای گرم احتمال وقوع حریق و آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان وجود دارد.

رییس اداره منابع طبیعی فریمان با بیان این که شهرستان فریمان دارای 185هزار هکتار مراتع و 4 هزار و 600 هکتار جنگل است خاطرنشان کرد: به لطف خدا درسال جاری آتش‌سوزی نداشتیم ولی سال قبل 6مورد آتش‌سوزی روی‌داد که با کمک مردم خاموش شد.

حیدری‌منش با اشاره به این که فرهنگ‌سازی، آموزش و ارتقای دانش عمومی سبب کاهش یا جلوگیری از وقوع پدیده آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی می‌شود، تصریح کرد: این اداره در برخی روستاها اقدام به ایجاد اکیپ‌های مردمی برای اطفای حریق نموده که به یاری خدا آتش‌سوزی‌های قبلی به کمک این اکیپ‌ها اطفا گردید.

وی اطفای حریق در عرصه‌های منابع طبیعی نیاز به مشارکت همه مردم، دستگاه‌های دولتی، نظامی، انتظامی و نیروی مردمی بسیج دارد، از مردم و به ویژه روستاییان خواست تا با مشاهده کمترین دود یا آتش‌ را خاموش کرده و بلافاصله به یگان حفاظت منابع طبیعی فریمان اطلاع دهند و یا با شماره 1504 تماس حاصل نمایند.

حیدری‌منش یادآورشد: آتش‌سوزی در مراتع طبیعی سبب آسیب رسیدن به خاک، از بین رفتن پوشش گیاهی و آلودگی هوا می‌شود، لذا حفاظت از منابع طبیعی برای داشتن محیطی سالم در آینده امری ضروری است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *