شهریور ۹ام, ۱۳۹۶

همایش ائمه جماعات مساجد فریمان برگزار شد

همايش ائمه جماعات، خدام و هيات امناي مساجد شهرستان فريمان در محل مسجدجامع فريمان برگزار شد.

به گزارش خبرفریمان همایش ائمه جماعات، خدام و هیات امنای مساجد شهرستان فریمان در محل مسجدجامع فریمان برگزار شد.

حجت الاسلام محمد وفایی مسئول رسیدگی به امور مساجد استان خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به تلاش صهیونسم برای از بین بردن مساجد گفت:چند دهه گذشته تمام دنیا و بلاد اسلامی و حتی میهن اسلامی ما دردست آنان بود اما به برکت انقلاب اسلامی امروز جوانان ما در مرز اسرائیل با آنان مبارزه می کنند لذا اصلی ترین وظیفه ما بسترسازی مجالس و محافل دینی است تا بتوان در برابر موانعی که دشمن ایجاد می کند مقاومت کرد.

حجت الاسلام وفایی افزود: وظیفه ما به عنوان خادم مسجد علاوه بر حفظ و حراست از مسجد و ابنیه آن، فعال و پویا کردن محیط مسجد برای جذب بیشتر جوانان و نوجوانان به مسجد است و در این صورت است که دشمن از رسیدن به اهداف شوم خود ناتوان خواهد شد.

امام جمعه شهرستان فریمان نیز در این مراسم با بیان این که حضور در فضای مسجد و خدمت گزاری در این مکان مقدس نعمتی است که از سوی خدای متعال شامل حال همه شما شده است اظهار کرد: هر چه میزان حضور مردم و به خصوص جوانان در مساجد پررنگ تر شود قطعا آسیب ها و مشکلات اجتماعی کاهش خواهد یافت لذا باید برای رسیدن به این مهم برنامه ریزی و سرمایه گذاری بیشتری انجام دهیم.

حجت الاسلام محمدحسین ایزدی یزدان آباد افزود: اکنون که خدای متعال توفیق خدمت گزاری به مردم را داده است باید تلاش کنیم مساجدی پویا و بانشاط داشته باشیم.حجت الاسلام ایزدی با بیان این که در ۶۵ مسجد شهرستان فریمان نماز جماعت برگزار می شود گفت: بسیاری از شهروندان صبح زود را برای انجام ورزش پیاده روی انتخاب می کنند که بهتر است برنامه ریزی شود نماز صبح را در مسجد مسیرورزش خود اقامه کنند.

وی همچنین به ائمه جماعات مساجد و مدارس توصیه کرد: در شب های جمعه و زمان های مناسب حداقل ۵ دقیقه در خصوص اهمیت نمازجمعه و جماعت صحبت کنند. امام جمعه فریمان با بیان این که رتبه فریمان در امر پرداخت زکات از آخر دوم است اظهار کرد: در امر زکات و ترغیب و ترویج افراد واجدشرایط به اجرای این فریضه الهی کار فرهنگی زیادی انجام نداده ایم در حالی که در سال گذشته تولید گندم فریمان در استان از جایگاه بالایی برخوردادر بود.

وی گفت: انتظار می رود با همکاری ائمه جماعات این فریضه الهی که در قرآن کریم همواره بعد از اقامه نماز مورد سفارش و تاکید قرار گرفته به طور جدی اجرا شود.

حجت الاسلام ایزدی در پایان به خطاب به خادمان و فعالان امور مساجد اظهار کرد: شما به عنوان کارگزاران مساجد الگو و مورد توجه مردم و نمازگزاران قرار دارید لذا باید به طور شایسته و اسلامی با دیگران رفتار کنید.

انتهای پیام/

  • همایش ائمه جماعات مساجد فریمان برگزار شد (1)
  • همایش ائمه جماعات مساجد فریمان برگزار شد8


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *