آگوست 31st, 2017

همايش ائمه جماعات مساجد فريمان برگزار شد

همايش ائمه جماعات، خدام و هيات امناي مساجد شهرستان فريمان در محل مسجدجامع فريمان برگزار شد.

به گزارش خبرفریمان همايش ائمه جماعات، خدام و هيات امناي مساجد شهرستان فريمان در محل مسجدجامع فريمان برگزار شد.

حجت الاسلام محمد وفايي مسئول رسيدگي به امور مساجد استان خراسان رضوي در این مراسم با اشاره به تلاش صهيونسم براي از بين بردن مساجد گفت:چند دهه گذشته تمام دنيا و بلاد اسلامي و حتي ميهن اسلامي ما دردست آنان بود اما به برکت انقلاب اسلامي امروز جوانان ما در مرز اسرائيل با آنان مبارزه مي کنند لذا اصلي ترين وظيفه ما بسترسازي مجالس و محافل ديني است تا بتوان در برابر موانعي که دشمن ايجاد مي کند مقاومت کرد.

حجت الاسلام وفايي افزود: وظيفه ما به عنوان خادم مسجد علاوه بر حفظ و حراست از مسجد و ابنيه آن، فعال و پويا کردن محيط مسجد براي جذب بيشتر جوانان و نوجوانان به مسجد است و در اين صورت است که دشمن از رسيدن به اهداف شوم خود ناتوان خواهد شد.

امام جمعه شهرستان فريمان نيز در اين مراسم با بيان اين که حضور در فضاي مسجد و خدمت گزاري در اين مکان مقدس نعمتي است که از سوي خداي متعال شامل حال همه شما شده است اظهار کرد: هر چه ميزان حضور مردم و به خصوص جوانان در مساجد پررنگ تر شود قطعا آسيب ها و مشکلات اجتماعي کاهش خواهد يافت لذا بايد براي رسيدن به اين مهم برنامه ريزي و سرمايه گذاري بيشتري انجام دهيم.

حجت الاسلام محمدحسين ايزدي يزدان آباد افزود: اکنون که خداي متعال توفيق خدمت گزاري به مردم را داده است بايد تلاش کنيم مساجدي پويا و بانشاط داشته باشيم.حجت الاسلام ايزدي با بيان اين که در 65 مسجد شهرستان فريمان نماز جماعت برگزار مي شود گفت: بسياري از شهروندان صبح زود را براي انجام ورزش پياده روي انتخاب مي کنند که بهتر است برنامه ريزي شود نماز صبح را در مسجد مسيرورزش خود اقامه کنند.

وي همچنين به ائمه جماعات مساجد و مدارس توصيه کرد: در شب هاي جمعه و زمان هاي مناسب حداقل 5 دقيقه در خصوص اهميت نمازجمعه و جماعت صحبت کنند. امام جمعه فريمان با بيان اين که رتبه فريمان در امر پرداخت زکات از آخر دوم است اظهار کرد: در امر زکات و ترغيب و ترويج افراد واجدشرايط به اجراي اين فريضه الهي کار فرهنگي زيادي انجام نداده ايم در حالي که در سال گذشته توليد گندم فريمان در استان از جايگاه بالايي برخوردادر بود.

وي گفت: انتظار مي رود با همکاري ائمه جماعات اين فريضه الهي که در قرآن کريم همواره بعد از اقامه نماز مورد سفارش و تاکيد قرار گرفته به طور جدي اجرا شود.

حجت الاسلام ايزدي در پايان به خطاب به خادمان و فعالان امور مساجد اظهار کرد: شما به عنوان کارگزاران مساجد الگو و مورد توجه مردم و نمازگزاران قرار داريد لذا بايد به طور شايسته و اسلامي با ديگران رفتار کنيد.

انتهای پیام/

  • همایش ائمه جماعات مساجد فریمان برگزار شد (1)
  • همایش ائمه جماعات مساجد فریمان برگزار شد8


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *