شهریور ۹ام, ۱۳۹۶

همایش استانی برترین های مساجد برگزار می شود

مسئول بسيج مساجد و محلات سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوي گفت: همايش معرفي برترين هاي مساجد و تجليل از آنان در دهه فجر امسال در مشهد برگزار می شود.

یحیی سالاری مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرفریمان گفت: سازمان بسیج مساجد استان خراسان رضوی امسال طرح مسجد محوری را با هدف خدمات رسانی تمامی ۱۵ قشر بسیج به مردم در ۱۰ درصد از مساجد استان در دستور کار خود قرار داده است.

سالاری افزود: مسجدی می تواند به صورت الگو قرار گیرد که امام جماعت جایگاه مدیر مسجد را در عالی ترین سطح خود حفظ کند و به عنوان پدر معنوی محله محسوب شود و مهم ترین دغدغه هیئت امنای مساجد این باشد که مسجد کانون فعال و قلب تپنده جامعه است و بسیج هم باید تمامی اهداف و آرمان های اسلام و انقلاب را در مقیاس محله در مسجد برنامه ریزی و اجرا کند.

سالاری با اشاره به این که به گونه ای رفتار کنیم که همه احساس کنند مسجد اصلی ترین محل برای رسیدن به آرامش، بصیرت ، علم و آگاهی است افزود: باید با هماهنگی تمامی ارکان مسجد زمینه حضور بیشتر مردم به ویژه جوانان را فراهم آورد و حوزه علمیه هم بهترین احساس تعلق را به مسجد داشته باشد و مسجد هم باید بیشترین ارتباط را با حوزه برقرار کند.

وی گفت:در هر ناحیه صرف نظر از الگوبودن مسجد به صورت نسبی با کمک گرفتن از نظرات صاحب نظران و ائمه جماعات یک مسجد را به عنوان مسجد الگویی معرفی کرده ایم که در سطح استان ۴۰ مسجد الگویی مشخص شده است و ۱۵۶مسجد نیز که می توانند زمینه الگویی شدن را فراهم کنند مشخص شده اند و ۳۹۰ مسجد هم با اقدامات موثرتری زمینه الگویی شدن را طی می کنند و لذا در مجموع از ۶ هزار و۱۳۵ مسجد ۵۸۵ مسجد در این سه سطح انتخاب شده اند و در فریمان نیز مسجد جامع به لحاظ عرفی و مردمی مسجد الگویی شناخته شده است.

مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی در ادامه این گفتگو از برگزاری همایش معرفی برترین های مساجد و تجلیل از آنان در دهه فجر امسال خبرداد و گفت:این همایش با همکاری بسیج صداو سیما، رسانه، هنرمندان و معاونت فرهنگی سپاه و بسیج مساجد و محلات در مشهد برگزار می شود که برنامه تجلیل مقدماتی آن در شهرستان ها برگزار می شود.

سالاری در پایان گفت: ساخت پایگاه های مقاومت در مساجد وظیفه سازمانی سپاه است و البته به ساخت مساجد در صورتی که کار برزمین مانده باشد کمک می کند به گونه ای که امسال ۱۰۰مسجد در حاشیه شهر مشهد توسط سپاه ساخته شد،و این که تلاش می شود با همکاری خود مردم مساجد ساخته و این امر سازمانی نباشد.

انتهای پیام/

  • IMG_5208


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *