مارس 8th, 2018

فاطمه (س) سرور تمام زنان جهان است

حضرت فاطمه زهرا(س) بهترین یاور امیرالمومنین (ع) برای رسیدن به خدا بود

به گزارش خبر فریمان:حجت الاسلام محمد حسین ایزدی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در گفتگو با خبرنگار خبرفریمان گفت:ضمن عرض تبریک به مناسبت این ایام مخصوصا ولادت با سعادت تنها دخت نبی اکرم (ص)،فاطمه زهرا (س) معطر شده به نام روز مادر.

وی گفت:اگر خواسته باشیم زندگی  حضرت فاطمه(س) را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که خداوند متعال،نگاه خاصی را به وجود حضرت فاطمه (س) دارد،همچون سوره کوثر که در شان حضرت فاطمه زهرا (س)است که معلوم می شود حضرت فاطمه زهرا (س)یک شخصیت برجسته ای را نزد پروردگار دارد،همچنین از نظر پیامبر اعظم نیز در باره حضرت فاطمه(س) همین بس که فرمودند: فاطمه (س) سرور تمام زنان جهان است.

حجت الاسلام ایزدی گفت:نام مبارک ان بزرگوار، فاطمه (س)است و دارای القاب بسیاری همچون زهرا،صدیقه،طاهره،مرضیه،مبارکه،بتول،راضیه،که هر کدام از اینها بیان گر بخشی از آن شخصیت مبارک حضرت فاطمه (س) می باشد.

محمد حسین ایزدی افزود:یکی از علت هایی که روز تولد آن حضرت را به عنوان روز زن و مادر انتخاب کرده اند شاید ریشه در کنیه های چهارگانه آن حضرت همچون ام الحسن (ع)،ام الحسین(ع)،ام الئمه، و یکی از کنیه های آن حضرت،ام الابیها  است که این کنیه را حضرت محمد (ص) به ایشان دادندبا توجه به جایگاه شخصیتی و آن نقشی که حضرت فاطمه زهرا (س) توانستند در نبود مادرشان خدیجه (س) نسبت به پیامبر عظیم الشان اسلام ایفا کنند.

حجت الاسلام ایزدی خاطر نشان کرد: حضرت علی (ع) میفرمایند:حضرت فاطمه زهرا(س)بهترین یاور برای رسیدن من به خدا بود، معلوم می شود که یکی از ویژگی های زن و شوهر این است که  برای توجه و رسیدن به خداوند تبارک و تعالی یار همدیگر باشند.

وی در پایان گفت:حضرت فاطمه زهرا (س)فرمودند سه چیز در این دنیا دوست دارم،یکی خواندن قران، خواندن قران نمادی است برای ارتباط با خداوند،نکته دوم را حضرت فرمودند:نگاه به چهره پدرم،نه از آن جهت که پدرم است،از آن جهت که رسول خداست،که کنایه از ولایت مداری حضرت می باشد و نکته سوم که ایشان بیان کردند،انفاق در راه خداوند تبارک و تعالی است،که بیانگر این است که انسانها نباید غافل از مخلوقات الهی باشند،لذا درسی که ما میتوانیم از این سه نکته زندگی حضرت بگیریم ،یک خدا محوری،دو ولایت مداری و سوم توجه به مردم است.


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *