جولای 12th, 2017

یک فریمانی در میان شهدای واقعه حمله مسجد گوهرشاد

مدیر اداره فرهنگی دانشگاه پیام نور فریمان گفت: در قضیه کشف حجاب پدر بزرگوار علامه شهید مطهری و برادر ارجمندشان زندانی شدند و مرحوم براتی جان خود را تقدیم اسلام نمود.

حسن صادقی یونسی، مدیر اداره فرهنگی دانشگاه پیام نور فریمان در گفتگو با خبرفریمان با گرامیداشت یاد و خاطره جانفشانی مردم قهرمان ایران در مبارزه با کشف حجاب رضاخانی به بیان خاطراتی از مبارزه مردم انقلابی و متدین شهر فریمان در این خصوص پرداخت و اظهارکرد: در قضیه کشف حجاب پدر بزرگوار علامه شهید مطهری و برادر ارجمندشان زندانی شدند و مرحوم براتی جان خود را تقدیم اسلام نمود.

صادقی یونسی افزود: زنده‌یاد براتی، پدربزرگ جناب براتی که مدتی ریاست تربیت بدنی بود بنابر استشهاد محلی و تایید معمرین در قضیه کشف حجاب در مشهد حضور یافت و مرگ شهیدگونه داشت.

وی یادآورشد: در این حادثه پدر استاد شهید مرتضی مطهری به مقابله با کشف حجاب رضاخانی و ایراد سخنرانی شدیدالحنی پرداخت.

صادقی خاطرنشان کرد: در ادامه شیخ محمدحسین مطهری با مبارزان و معترضان در محل زیارتگاه سید نظام الدین محمد روستای عشق آباد اجتماع کرده و پس از آن به سوی مشهد حرکت می‌کنند که نیروهای نظامی وقت آن‌ها را در روستای تپه سلام متوقف کرده و مورد ضرب شتم قرار می‌دهند و در نهایت ایشان را دستگیر و به بازداشتگاه منتقل کردند.

صادقی گفت: در آن زمان کشاورزان و کسبه و دامداران با وسایل ابتدایی و سلاح سرد در مقابل رژیم رضاخانی مقاومت‌ و اعتراض خود را نسبت به کشف حجاب اعلام کردند.

انتهای خبر/

  • پدر شهید مطهری
  • حجاب ف

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@jamerooz.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    30007008888800


یک پاسخ به “یک فریمانی در میان شهدای واقعه حمله مسجد گوهرشاد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *